Sieci komputerowe

Systemy Okablowania Strukturalnego jest to uniwersalne okablowanie stosowane powszechnie w budynkach biurowych i przemysłowych do dystrybucji różnego typu sygnałów teleinformatycznych. Umożliwia to tworzenie sieci komputerowych lub dołączanie telefonów i innych urządzeń pracujących w sieci. Zwykle do okablowania używa się skrętki 4-parowej (UTP – nieekranowanej, FTP/ScTP – ekranowanej), kabla koncentrycznego (Coax) o impedancji 75 omów a obecnie coraz częściej światłowodów.

Okablowanie takie łączy się w zwarty system poprzez urządzenia aktywne – przełączniki (switch), routery itp. Sieć tak umożliwia przesyłanie danych, łączność z serwerami, z dyskami sieciowymi oraz innymi urządzeniami takimi jak drukarki. Sieci strukturalne buduje się w różnych standartach w zależności od potrzeb użytkownika. Zapewnia to elastyczne dostosowanie poziomu ceny do potrzeb.

Do dystrybucji sygnałów telofonicznych stosuje się centrale telefoniczne. W chwili obecnej na rynku dostępne są róznej wielkości urzadzenia. Najmniejsze centrale obsługujące do 8 abonetrów wewnętrznych można zakupic poniżej 1000 zł, przez co stały się użytecznym wyposażeniem nawet najmniejszej firmy. 

Nasza firma wykorzystuje urządzenia następujących renowowanych producentów:
Tyco Electronics             Reichle & De-Massari             Krone             PLATAN

Skontaktuj się!

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com