BMS – Building Management Systems

Building Management Systems określany jako inteligentny budynek, inteligentny dom, jest to system zarządzania wysoko zaawansowanego technicznie budynku.

Inteligentny budynek posiada system czujników i detektorów oraz jeden, zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami. Dzięki informacjom pochodzącym z różnych elementów systemu, budynek może reagować na zmiany środowiska wewnątrz i na zewnątrz, co prowadzi do maksymalizacji funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa oraz minimalizacji kosztów eksploatacji i modernizacji. System BMS pozwala na obniżenie kosztów zużycia energii nawet o 40%. Przyjmując średni okres użytkowania budynku na 50 lat w łatwy sposób ocenić oszczędności nawet w domu jednorodzinnym.

BMS znajduje zastosowanie w budynkach biurowych, przemysłowych, instytucjach ale też w domach jednorodzinnych. Głównym celem tego systemu jest integracja, kontrola, monitorowanie, optymalizacja i raportowanie takich elementów jak:
– sieć teleinformatyczna,
– sterowanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym w zależności od stanu obecności osób w pomieszczeniach oraz ruchu, w oparciu o natężenie światła itp.,
– sterowanie ogrzewaniem osobnych pomieszczeń,
– sterowanie wentylacją, klimatyzacją i filtracją w oparciu o parametry jakości powietrza tj. zawartość dwutlenku węgla i wilgotność,
– symulacja obecności,
– ochrona bytu i mienia,
– system alarmowy i monitoring,
– system przeciwpożarowy,
– system kontroli dostępu,
– system zasilania UPS,
– system pogodowy,
– obsługa urządzeń audio-video i innych codziennego użytku,
– złożony system personalizacji,
– system sterowania oddymianiem pożarowym, sterowanie i monitorowanie klap przeciwpożarowych.

System nie ma sztywno określonego zakresu swojego działania. Może integrować tylko system ogrzewania domu lub wszystkie elementy dużego biurowca albo fabryki potężnego koncernu rozsiane po całym świecie.

Nasza firma wykorzystuje urządzenia następujących renowowanych producentów:
Bosch             Schneider Electric Buildings / TAC             Delta Controls

Skontaktuj się!

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com